2020 Yılına Damgasını Vuran Volanlı Elbise Modelleri

Kadınlar için güzel ve şık görünmek çok etkileyici bir faktördür. 2020 yılında da farklı trendler mevcuttur. Her kadın modaya uymaz. Aslında moda kadının kendine yakışanı giymesidir. Ancak, moda olan parçalar her zaman gözdedir ve tercih edilmektedir. Bu yılın moda parçaları arasında volanlı elbise çeşitleri bulunmaktadır. Bu tarz elbiseler çok rahattır ve herkes tarafından tercih edilmektedir. Kısa kollu, kolsuz, uzun, kısa asimetrik gibi daha pek çok çeşitleri vardır. Düz renk ya da desenli alternatifleri bulunur.

Volanlı Elbiseler

Volan, eteklere, elbiselere ve yakalara farklı bir hareket katmaktadır. Volanlı elbiselerin kısa, uzun ya da midi boy çeşitleri vardır. En çok tercih edilen ise kadın midi elbise çeşitleridir. Midi boy ne kısa ne de uzundur. Dizlerin hemen altında biten bir uzunluktur. Çok rahat bir kullanımı vardır. Düz renkler her şeyle uyumlu olduğu için daha çok tercih edilmektedir.

En fazla tercih edilen renkler, siyah, beyaz, açık mavi, pembe tonları, limon sarısı ve pastel yeşil tonlarıdır. Bunlar yaz için uygun renklerdir. Siyah koyu olsa da her zaman tercih edilir. Volan genelde yaka kısmında bulunur ve çok hoş görünür. Bunun yanı sıra etek kısmında da volan olabilir. Asimetrik etekli elbise çeşitleri de oldukça popülerdir.

Volanlı Elbise Kombinleri

Volanlı bir elbiseyi kombinlemek çok kolaydır. Düz renkli bir elbiseniz varsa kadın saç aksesuarları ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Desenli bir elbise için ise şunlar kullanılabilir;

  • Sandalet
  • Bileklikler
  • Kemer
  • Toka
  • Küpe
  • Kolye

Bu tarz aksesuarlarla desenli elbisenizi kombinleyebilirsiniz. Ancak, aksesuarları olabildiğince sade tutmalısınız. Örneğin küçük taşlı bir kolye, şeritli bileklikler, küçük sembollü küpeler tercih etmelisiniz Toka kullanmak isterseniz fiyonklu tokaları kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra saçlarınızı yana ayırıp taraklı tokalar da takabilirsiniz. Aksesuarlarınızdaki renkler, elbise deseninin de içine bulunmalıdır. Böylece güzel bir uyum elde edersiniz. Dilerseniz uyumlu renkte bir saç bandı takabilirsiniz.

Çiçekli Volanlı Elbiseler

Çiçek desenli volanlı elbiseler çok tercih edilmektedir. Bu tarz elbiseler tam yaz günleri içindir. Genelde midi boyları çok tercih edilir. Altına düz taban ya da topuklu sandaletlerle çok şık bir kombin oluşturabilirsiniz. Örneğin, kırmızı ve üzeri çiçekli bir elbise giydiniz. Altına taba rengi sandaletler çok uyumlu durur. Tabanın yanı sıra, beyaz, krem, gri ve siyah tonları da her elbiseye uyum sağlar.
Özellikle bütün oluşturmasını isterseniz, elbisenin renklerinden bir ayakkabı almalısınız.

Sandaletin yanı sıra ucu açık ya da kapalı babetler deneyebilirsiniz. Süet ya da deri babet olabilir. Deri babetler daha kullanışlıdır ve uzun ömürlüdür. Süet ayakkabılar daha çok özel günlerde tercih edilmektedir. Aksesuar için saçlarınızı toplayıp saç bandı takabilirsiniz. Dilerseniz birkaç deri bileklik takabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir