Ayakkabı Gıcırdamasına Pratik Çözümler

Ayakkabı Gıcırdaması

Pek çok birey için oldukça can sıkıcı problemler arasında ilk sıralarda gelen kundura gıcırdaması, özellikle kalabalık civarlarda dikkat sürükleyerek bireylerin kendilerini mahcup sezmelerine neden olabilir. Bu sebeple kundura gıcırdaması meseleyi yaşayanlar genellikle muhtelif yollar ile bu problemi gidermeye çalışırlar.

Ayakkabı Gıcırdaması Nasıl Önlenebilir?

Kundura gıcırdamasını önleyebilmek için uygulanabilecek bazı teknikler bulunur. Bu teknikler ile dileyen herkes yere bastığında yüksek sesler çıkartarak çok rahatsızlık veren bu problemi basitlikle çözme fırsatı bulabilir. Gıcırdayan kunduralarda uygulanabilecek usullerden ilkinde bir ölçü akışkan yağ ve bir adet kunduranın içine girebileceği büyüklükte kaba ihtiyaç dinlenir. Ten Çanta ve Kunduradaki Çizikler İçin Çözüm

Kabın içerisine tabanını tamamen kapatacak biçimde akışkan yağ döküldükten sonra gıcırdama meseleyi olan kundura dikkatli bir biçimde yerleştirilir ve takribî 24 süresince bekletilir. 24 saatin bitiminde ise pak bir bez dayanağı ile hoşça arınılarak kurulanır. Bu harekât sonrasında kunduralarda alana gelen gıcırdama problemi sonlanacaktır. Yalnızca kunduralarda değil, gıcırdayan botlarda da aynı teknik kullanılarak basit bir çözüm sağlanabilir. Kuru veya Sert Ten Kundura Nasıl Yumuşatılır?

Ayakkabı Gıcırdamasını Önleme

Akışkan yağ ile kundura gıcırdaması problemini giderme operasyonu çoğu zaman galibiyet ile sonuçlanır. Ancak bazı gidişatlarda gıcırdama sesinin tamamen kesilmemesi halinde seçenek tekniklere yönelmek muhtemeldir. Bunun için pabucunda problem olan bireylerin kendilerine en yakın kundura tamircisine giderek pabuçlarının altına ince bir lastik taban çaktırmaları meseleyi kökünden halledebilir. Bu sayede ses çıkaran kundura problemi kunduranın tabanına çakılan lastik eriyene kadar tamamen yok edilebilir. Akışkan yağ usulüne göre bir ölçü daha giderli olan bu teknik kesin çözüm sağlaması sayesinde gönül rahatlığı ile seçim edilebilir. Lastik çaktırma operasyonu esnasında kundura tamircisi ile konuşulup nitelikli malzeme kullandığından emin olmak ehemmiyetlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir