Bölgesel İncelme Teknikleri Nelerdir ve Yöntemleri

Bölgesel İncelme Teknikleri

Artı kilolardan bölgesel incelme yöntemleriyle kurtulmak muhtemel. Estetisyen Ateş Ayvaz, ozon, akustik dalga terapisi, ultrakavitasyon ve karboksi terapi yöntemleriyle incelmenin olası olduğunu söyledi. Ateş Ayvaz, kilolarından yakınanlara mutlaka perhiz ve spor da nasihat etti.

Karboksiterapi

Karboksiterapi, karbondioksit(CO2) gazının tedavi amaçlı deri altına enjekte edilerek dolaşımın ve dokudaki yöresel metabolizmanın hızlandırılması işlemidir. Çare; süratli, bakımlı, etkin ve cerrahi olmayan bir yöntem olarak kabul edilir. Yerel yağlanmanın giderilmesine, ameliyat ve yara izlerinin yok edilmesine, cildin toparlanması ve gençleştirilmesine destek eder.

Yapılacak bölgeye göre seans süresi değişir. Tek seansı 30-50 dakika arası sürer, 4-5 seanstan daha sonra vücudunuzdaki sağlıklı gelişmeyi ayrım edebilirsiniz. Basende, kollarda, göğüslerde ve karında oldukça etkilidir.

Ultravitasyon Sistemi

Ultrakavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücreli sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır.

Kavitasyon denilen bu tesir, yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını imha ederek ambar yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa meydana çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırmaya çalışılır. Serbestleşen bu yağlar, adalelerde yakılarak vücuttan dışarı atılırlar. 4-6 hafta içinde sonuç alınır.

Hamilelere, kalp hastaları ve kalp pili takanlara, yüksek kan basıncı hastalarına, karaciğer ve böbrek ile ilgili bozuklukları bulunanlara dilekçe yapılmaz. Vücudun her alanında epeyce etkilidir.

Medikal Ozon Tedavisi

Medikal ozon tedavisi, % 5 ozon ve %95 oksijen karışımından oluşan, çare amaçlı kullanılan bir bileşimdir. Ozon gazı, medikal ozon jeneratörlerinde saf oksijenden üretilir. Dolaşım bozukluklarında, anti-aging ve tekrar canlanma, deri mantarları ve enfekte deri lezyonlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Ağrıların giderilmesinde, kronik yorgunluğun tedavisinde, bağışıklığın güçlendirilmesinde ve vücut direncinin artırılmasında epeyce faydalıdır. 4-6 hafta içinde netice alınmaktadır. Seans süresi 30-40 dakika sürmektedir. Ozonun uygulanmasının sakıncalı olduğu kişiler epeyce sınırlıdır. İleri derecede anemi ve kanla ilgili bir takım kalıtsal hastalıkları olan hastalara dilekçe yapılmaz.

Yankı Dalga Terapisi

Selülit yıllardır birçok ayrı yöntem ile değil edilmeye çalışılmış, yeterli sonuçlar alınamamıştır. Oysa yepyeni bir keşif olan yankı dalga terapisi, dünya çapında kanıtlanmış başarıları ile uyarı çekiyor. Yankı dalga terapisinde hiçbir kimyasal madde kullanılmıyor.

Enjeksiyon ya da lazer uygulaması yapılmıyor. Sadece dinç ses dalgası darbeleri kullanılıyor. Selülit problemi olan kişilerde, gevşeme ve sarkma problemlerinde ve yöresel incelmede, sıklıkla kullanılan güvenilir bir çare yöntemidir.

Portakal kabuğu görüntüsü ortadan kalkar. Derinin kalınlaşmasına ve yağ tümseklerinin azalmasına muavin olur. Cildi kalınlaştırır, cildin kalitesini artırır. Ödem ve yağ birikmesini yok eder. 2-4 hafta sonra olumlu sonuçlar elde edilmeye başlanır. Hamilelere, kontrolsüz diyabet hastalarına uygulanmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir