Buz Maskesi Nasıl Yapılır?

Buz Maskesi

Hoş ve sıhhatli bir cilde sahip olmak için pahalı mahsuller kullanmaya ya da hoşluk salonlarında uzun saatler geçirmeye hiç gerek yok. Konutta natürel mahsullerle uygulanabilecek hoşluk gizemleri ile hem hoş hem de sıhhatli bir cilde kavuşmak olası.

Buz cilt için hem tesirli neticeler verir hem de basit uygulanabilir. Yalnızca su içeriği olan buz ile suyun canlandırma etkisinden faydalanılabilir. Buz cilde verimli olan değişik mahsuller kullanılarak da hazırlanabilir. Bitkin olunduğu zamanlarda cildi canlı ve sıhhatli yakalamak için buz maskesi uygulanabilir. Buz her cilt tipinin kullanabileceği bir mahsuldür ve buzun cilde verimleri oldukça çoktur.

Buzun Cilde Verimleri
Buz ciltte oluşan güneşe bağlı kirlerin giderilmesini sağlar.
Nezaret morluklarına karşı iyi kazanç.
İltihaplı Sivilce ve sivilceler için kullanılabilir. Cildin daha pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar.
Cildi sıkılaştırır ve sarkmaların önüne geçer.
Gün içinde cilde iki kere buz uygulamak cilde canlılık kazandırır.
İçindeki mineraller sayesinde cildin genç görünmesini sağlar.
Natürel tonik olarak kullanılabilecek buz cilt gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlar. Makyajdan evvel cilde buzla masaj yapmak bir hayli problemin önüne geçer.
Islatıcının ardından küçük buz küpleriyle cilde masaj yapılırsa cildin kısa vakitte canlanmasını sağlar.
Buz küpleri natürel makyaj arınıcı olarak kullanılabilir.
Kaş alırken acı sezmemek için kaş almaya başlamadan evvel bölgeye buz uygulanabilir.
Buz kan dolaşımını süratlendirici tesire sahiptir.
Buz Maskesi Tanımları
Gül sulu buz maskesi: Natürel gül suyu buz kalıplarına koyulur. Buzlukta donana kadar bekletilir. Donan kalıplar göz etrafına dairesel hareketlerle sürülür. Göz etrafında oluşan torbalar ve morluklara karşı iyi kazanç.

Elma sirkeli buz maskesi: Buz maskesi nasıl yapılır? Sualine verilebilecek yanıtlardan biridir. Güneş kirlerinden şikayeti olan bireyler bu maskeyi uygulayabilir. 5 su kadehi suyun içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ilave edilir. Karışım buz kalıplarına dökülüp dondurulur. Donan kalıplar her gün sabah surata masaj yapılarak uygulanır.

Islatıcı buz maskesi: Günlük kullanılan ıslatıcı krem cilde sürüldükten sonra bir küp buz kremli ciltte dolaştırılır. Buz tamamen eridikten sonra kremi arınmak için cilt bol suyla yıkanır.

Sodalı buz maskesi: 1 kadeh soda buz kalıpları içinde dondurulur. Donan soda küpleriyle cilde masaj yapılır.

Aloe veralı buz maskesi: Aloe vera jeli yeniden buz kalıplarında dondurulup cilt için kullanılabilir. Aloe veranın cilt üzerinde bir hayli yararı vardır. Buz biçiminde kullanıldığında da yararlarından en iyi biçimde yararlanılabilir. Güneş yanıkları, haşere sokmaları ve alerjik gidişatlarda oldukça tesirlidir.

Yeşil çaylı buz maskesi: Yeşil çay demlendikten sonra buz kalıplarına paylaştırılıp dondurulur. Dondurulan yeşil çay ciltte tonik olarak kullanılabilir. Yeşil çaylı buz kalıpları yüzde oluşan şişliğe ve göz etrafında oluşan torbalara kaşı iyi kazanç.

Salatalıklı buz maskesi: 2 tane salatalık blenderdan geçirilip püre kıvamına getirilir. İçine yarım çay kadehi limon suyu ilave edilir. Karışım buz küplerine paylaştırılıp dondurulur. Donan küpler cilde dairesel hareketlerle sürülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir