Cilt Sağlığını Etkileyen Faktörler Nelerdir

Cilt Sağlığını Etkileyen Faktörler Nelerdir

Bu konuya çok dikkat edin. Birazdan sizlere vereceğimiz bilgiler sizlerin yaşamınızı şekillendirecek bilgilerden olup sizlerin çoğunlukla bilmesi gereken hususlardan bir kaçıdır. Özellikle kadınlar… Hangimiz istemeyiz ancak yüzümüzde siyah noktalar olmasın, cildimiz pürüzsüz olsun, herkes yüzümüze baktığında bebek gibi yüzü var desin… Herkesin hayallerinin bir köşesinde mutlaka bu gibi düşünceler mevcuttur. O halde hala neyi bekliyoruz gelin deri sağlını etkileyen faktörleri ortadan kaldıralım ve pürüzsüz bir ciltle yaşamın bütün duygularını dibine değin yaşayalım.

*Ilk Önce yapmanız gereken güneşin zararlı ışınlarından cildinizi korumak olmalıdır. Bu problem yaratacak durumdan keza kendiniz doğal ceset losyonu hazırlayarak keza de güvendiğiniz marka güneş kremlerinden birini cildinize uygulayarak kurtulabilirsiniz. Güneş gözlüğü ve şapka sizi güneşten koruyacak aksesuarlardandır.

*Uykusuzluk, depresif yaşam biçiminiz cildinizde gönder etkisini belirten durumlardandır. Bu gibi durumlar deri sağlığınızı olumlu yönde etkileyecek değildir. Elbet. Kendi cildinizi bile önemsemediğiniz bir hava takınmak, cildinizde kırışıklıklar oluşmasına, sivilcelerin artmasına niçin olur. Hayat çizgilerinizi yok etmek ve açık havada ne yaşadığınızı emin etmemenin yolu defalarca pozitif elde etmek ve her zaman gülmektir. Bırakın kırışıklıklarınız gülmekten oluşsun her şeyin bir çözümü vardır unutmayın.

*Içki tüketimi deri sağlığınızı etkileyen öteki ögelerden biridir. Alkolün içerisindeki maddeler karaciğerinize zarara verdiği için doğal olarak ciltle pozitif korelasyon içerisinde olan karaciğerimizde oluşan sorunlar cildimizde de deliklerin, sivilcelerin, yaraların oluşmasına sebep olacaktır.

Deri sağlığınızı korumak için haftada en düşük 3 kez doğal deri maskeleri kullanmanız, size her yönden iyi gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir