Doğal Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır

Doğal Görünümlü Makyaj

Doğal görünümlü makyajın altında doğru makyaj teknikleri makyaj yapmak yatıyor. Eğer sizde doğal görünümlü makyaj yapmak istiyorsanız ilk başta doğru makyaj nasıl yapılır ve makyaj ürünleri nasıl seçilmesi gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Eğer sizlerde makyajınızın yokmuş gibi olmasını size vereceğimiz ipuçları altın niteliğinde yer alıyor.

Cildi Makyaja Hazırlama:  Doğal makyajın sırrı ilk önce cildinizi makyaja hazır hale getirmek olacaktır. Bunun için nemlendiriciler kullanabilirken ancak size önereceğimiz jel makyaj bazları sayesinde yüzünü hem nemlendirirken hem de makyajınızı 8 saate kadar sabit tutacaktır. Özellikle cilt tarafından kolay bir şekilde emildiğinden dolayı makyaj yapıldığından daha doğal görünüm sağlıyor.

Kusursuz Fondöten: Belki de makyajı makyaj yapan kesinlik cildinizi uygun seçilmiş kaliteli ve doğru bir fondötendir. Doğru seçim için ilk önce boynunuza sürün eğer ki ren tonu farkı olmuyorsa o sizin doğru seçiminiz olacaktır. Yanlış seçilen çoğu fondöten boyun ile yüz çizgisi arasından renk tonu oluşturmakta ve doğallıktan uzak görünüm sağlamaktadır.

Renk Renk Far Tonları
Renk Renk Far Tonları

Doğal Gözler: İhtiyacınız olan şey renk renk far tonları. Doğal görünüm için tek yapmanız gereken şey kaliteli bir far takımına sahip olmanız ve cilt tonunuza en uygun şekilde sürmeniz olacaktır. Işıltı renkler ve açık kahve tonları doğal makyajlar için en çok tercih edilen tonlar olmuştur.

Kirpiklerde Lifting: Doğal makyajın sırrı kat kat makyaj yapmadan tek çırpıda yapıp etkisini en iyi şekilde göstermesidir. Bunun için doğru maskara seçimleri yaparak kat kat yapmaktan ziyade tek seferde etki eden maskara yönelip kullanmanız altın bir tol oynamaktadır.

Allıkta Doğal Tonlar: Doğal makyaj için can alıcı noktalardan bir tanesi kesinlikle allıktır. Doğal görünüm olarak kızarmış yanaklar doğru ton seçimi ile yakalamanız mümkün. Tabi makyaj seçimi yaparken başka tonlar da kullanabilirsiniz bu sizin tercihiniz. Ama en önemli nokta allığınızı en iyi şekilde dağıtmak olacak olup bunda saçlarına doğru dağıtarak en iyi etkiyi alabilirsiniz.

Parlak Dudaklar: Doğal ve parlak olması için rujunuzu dikkatli bir şekilde en fazla 2 kat sürmeniz gerekmektedir. Bu sayede dudaklarınız ışıl ışıl olacak olup bunu daha belirgin hale getirmek için dudak parlatıcısı ve balm kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir