Doğal Ürünlerle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Doğal Ürünlerle Sivilce Tedavisi

Sivilce ve akne bilindiği gibi gıda ve içeceklerden yok adamakıllı hormonal bozukluklardan kaynaklanan bir hastalıktır. Tükettiğimiz gıdaların sivilceler üstünde sadece %5 oranında etkisi bulunmaktadır. Erginlik döneminde androjen dediğimiz hormon fantastik derecede fazla yükseliyor ve cild yağlanıyor, bu yağlı tabakaya yatsı tabaka adı veriyoruz, yatsı tabaka cildin yüzeyine yatarken bir mikroplaşma ortaya çıkıyor ve gözenekleri tıkıyor.

Hatalı hijyen ürünleri, hatalı sıkmalar ve oynamalar sivilceyi bir akneye çeviriyor, akne gittikçe derinleşiyor ve çabucak yayılıyor.
Kimyager ve Cilt Uzmanı Şems Arslan Doğal sivilce tedavisi ve sivilce tipleri hakkında bizlere fazla yardımcı bilgiler veriyor, bu yazımızı mutlaka inceleyin.

Sivilcenin 3 Tipi Vardır

Birinci Dereceli Sivilce İkinci Dereceli Sivilce Üçüncü Dereceli Sivilce Yüzünüz de 1 ile 10 arasında sivilce varsa ‘’birinci derece’’ Yüzünüz de 10 ile 40 arasında sivilce varsa ‘’ikinci derece’’ Yüzünüzde 40 ile 40’dan artı sivilce varsa ‘’üçüncü derece’’

Birinci Dereceli Sivilce

Birinci dereceli sivilceleri elinizin altındaki alternatif ürünler ile tedavi uygulayarak bunun önüne geçmeniz mümkündür. Günde 2 kez sabahleyin ve akşam edinmek üzere temizleme tatmin edici olacaktır. 1 ile 10 aralarında sivilcesi olanların ayda 1 defa ‘’PEELING’’ yaptırması gerekli 1 ile 10 arasında sivilcesi olanların 3 hafta boyunca her gün 3 kadeh domates suyu tüketerek sivilce ve akneleri kurutarak tedavi etmeleri mümkündür.

İkinci Dereceli Sivilce

İkinci dereceli sivilceleri alternatif ürünler ile çare etmeniz olası değildir. Eğer yüzünüz de 10 ile 40 arasında sivilce varsa burada doktor yardımı almalısınız, ve uzmanların tavsiyeleri ile maske ve tonik uygulamaları yapabilirsiniz.

Üçüncü Dereceli Sivilce

Üçüncü dereceli sivilcelerde muhakkak rast gele bir ürün kullanmamalısınız. Mutlaka uzman bir doktora danışıp hormon ilaçları ve antibiyotikler ile çare görmeniz gerekmektedir.

Birinci Dereceli Sivilceler İçin Arıtma Toniği

1 yemek yemek kaşığı ayn-ı sefa çiçeği 1 yemek yemek kaşığı meyan kökü 300 gr kaynar su 1 limon suyu 1 tatlı kaşığı tuzlu

Hazırladığınız karışımı 1-2 gün beklettikten sonra adilane süzün ve yüzünüze günde 5-6 kez her bir saatte bir pamuk ile pansuman yapın. Bu karışımı çok rahatlıkla çocuklarınız içinde kullanabilirsiniz.

İkinci Dereceli Sivilceler İçin Arıtma Toniği

2 kadeh kaynar su 1 rendelenmiş salatalık 1 yumurta akı 2 yemek yemek kaşığı tuz 3 damla iyot 1 yemek kaşığı bal 3 damla tentürdiyot 1 yemek yemek kaşığı orulla çamuru (kırmızı veya sarı çamurda olabilir)

İkinci dereceli sivilceler için çok yararlı olan bu karışımı 24 saat bekletin. sonradan tamamen süzün ve bir pamuk yardımı ile yüzünüze pansuman yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir