Duvarlar En Kolay Nasıl Boyanır? Taktikleri

Odanızı boyamaya başlamadan evvel, çevredeki eşyaları ortadan kaldırmak işinizi basitleştirecektir. Yer tabanını gözetmek için tabanı gazete kağıtları ile kaplayın. Yanınızda kesinlikle pak su ve yüzey arınıcı bulundurun. Pislediğiniz yüzeyi hemen silin, boya kirleri çok güç çıkar.

Boya yapmak için zorunlu olan malzemeler nelerdir?

  • Boya rulosu
  • İnce boya fırçası
  • Zımpara
  • Spatula
  • Toz bezi
  • Boya ızgarası
  • Kağıt bant
  • Merdiven
  • Boya karıştırmak için tahta çubuk
  • Çatlakları kapatmak için macun

Adım adım boya yapmanın incelikleri…

Pak duvarlar: Toz, leke ve yağ kirlerini pürüzsüz bir yüzeyi imha edebilecek olan su, yumuşak bir bulaşık deterjanı ve sünger ile çıkarın. Sabun artıkları arınmak için pak su ile durulayın. Boyaya başlamadan evvel duvardaki çatlakları spatula takviyesiyle kazıyın. Duvarlarda derin çatlaklar varsa macun ile bu boşlukları doldurun. Macun kuruduktan sonra boyama operasyonuna başlayabilirsiniz. Boyama harekâtı, nemli ve lekeli yüzeylerde çatlaklara neden olur.

Pencere, kapı çerçevelerini bantlama: Bir hafta kadar evvelinde mavi bant kullandığınızdan emin olun. Duvar kurumadan hemen boyama sonrasında bandı çıkarın. Böylece bantla beraber rastgele bir boyanın atanmasını manilersiniz. Duvar bantlarını boyama harekâtı bittikten sonra çıkartabilirsiniz. Bantları çıkardıktan sonra zorunlu gördüğünüz yerlere ince fırça ile rötüş yapabilirsiniz.

Duvar astarı: Duvarların bir hayli defa boyanması astarlanmasına gerek kalmaz ortak görüşünü getirir. Hakikatinde, astar boyanın parlak ve kapsamının artırılmasına destekçi olur ve son katta daha muntazam bir görünüm verir.

Rulo ile boyayamadığınız yerde fırça kullanın: Duvarların köşelerinde, erişilemez duvarlarda ince fırça kullanın.

W tekniğini kullanın: Bereketlilik için, evvel W deseninde boyayın. Daha sonra ruloyu kaldırmadan onu doldurun. Tamamlayana kadar her kısımda devam edin. Tek bir seferde tüm duvarı boyamış olursunuz.

Rulo ile duvar boyama: Rulo ile duvarınızı süratli bir biçimde boyamak muhtemel. Ruloyu boyaya tamamen batırmadan değdirin. Boyama başlamadan evvel ruloyu ıslatın, nemli rulo, boyayı daha basit bir biçimde duvara yedirmenizi sağlar. Rulo ızgarası kullanmayı önemsememe etmeyin. Rulo ızgarası boyanın yere damlamasını maniler. Boyayı duvar denk ölçüde dağılmasını sağlamak için, rulodaki boyayı tam duvara yayın.

Duvarları süsleyin: Duvarlar tamamen kuruysa, süslemek için bütün zamanıdır. Kapı ve pencere çerçevelerini ince fırça ile boyayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir