Ev Yapımı Asetonsuz Oje Çıkartıcı

Asetonsuz Oje Çıkartıcı

Oje sürmek ne kadar neşe verse de çıkarmak bir o kadar asap bozucu ve sıkıcı olabiliyor. Üstelik piyasadaki oje çıkarıcıların içinde aseton gibi oldukça hasarlı bir kimyevi olduğunu hesaba katarsak işin can sıkıcı kısmı daha da görünür hale geliyor. Natürel usullerle konutta yapabileceğiniz bir oje çıkarıcı tasviri önereceğiz.

Ananesel oje çıkarıcıların içerisinde bulunan maddelerin bir hayliyi bünyenize hasar verebilir. Bu maddelerden ilki asetondur.Aseton baş sızısı ve dönmesine sebebiyet verir. Bunun yanında gözleri, cildi ve boğazı tahriş eder. Oje çıkarıcıların içinde bulunan değişik bir madde ise butil asetattır. Butil asetat da aynı aseton gibi baş sızısına ve gözlerin, cildin ve boğazın tahrişine sebebiyet verebilir. Bir değişik madde etil asetattır. Bu madde çok yüksek seviyelerde maruz kalındığında bayılmalara neden olur. Mideyi, cildi, gözleri ve solunum yollarının tahrişi de cabası. Son madde ise izopropil asetattır. Bedeni uykuya iter ve boğazı, gözleri tahriş eder.

Bir kaseye azıcık sirke, azıcık da limon suyu ilave edin. Bu karışımı bir pamuk desteğiyle tırnaklarınıza sürün. Sirke ojenin yumuşamasına takviyeci olacak, limonun içindeki sitrik asit ise ojeyi tırnağınızdan arınacaktır. Ojeler sizi çok zorluyorsa bir törpü desteğiyle evvel ojeyi tırnağınızdan kazıyıp daha sonra bu usulü uygulayabilirsiniz. Elbette ananesel oje çıkarıcılar kadar kısa müddette arınılmayacaktır tırnaklarınız, fakat uzun vadede çok daha sıhhatli bir usul olacağından sizi daha çok hoşnut edecektir. Özellikle çocuklarına oje süren annelerin piyasadaki ananesel oje çıkarıcılardan uzak durmasında fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir