Gece Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Gece Cilt Bakımı

Gün süresince dış etmenlere maruz kalan cildin ihtiyarlama sürati çoğalır. Sıhhatli bir cilt için, gündüz ve gece cilt bakımı kesinlikle yapılmalıdır. Güne ışıl ışıl bir ciltle başlamak istiyorsanız; gece bakım rutinlerinizi yine tertip etmelisiniz. Gece yapılan cilt bakımları, hücrelerin yenilenmesini, cilt tonunu dengelenmesini sağlar ve aydınlık bir görünüm kazandırır.

İşte sıhhatli bir cilt bakımı için altın bedelinde öneriler…

Gece uyurken cildinizi makyajdan temizletin
Makyaj, gözenekleri tıkayarak cildin soluk almasını önler. Gözeneklerin tıkanması, siyah nokta yaradılışını tetikler. Makyaj yıkıntıları; cildin yağ dokusuna zarar verir, yağ birikimine neden olur. Gece uyumadan evvel cildinizi arının. Natürel yağlı sabunları seçim ederek cilt pakliğini bitirebilirsiniz.

Gözeneklerin sıkılaşması için kumpaslı olarak tonik kullanın
Cilt tonikleri cildin yağ balansını tertip ederek, gözeneklerin sıkılaşmasına destekçi olur. Cilt toniği, sivilce yaradılışını önler, cildi tozdan ve lekeden temizletir. Natürel bir mahsul ile cilt bakımınıza devam etmek istiyorsanız gül suyunu tonik olarak kullanabilirsiniz.

Cildin nem balansını sağlamak için yağsız ıslatıcı kullanın
Cildin sıhhatli bir yapıya sahip olması için neme doymuş olması gerekir. Dış etkenler, cilt dokusunu kurutur. Cilt dokusunun nemini sağlamak için kumpaslı olarak ıslatıcı krem kullanmak gerekir.

Göz kremi kullanarak göz altında koyu ulusa yaradılışını yasaklayın
Göz etrafı, ince bir yapıya sahiptir. Göz etrafının nem balansının sağlanması için kumpaslı olarak göz kremi uygulanması gerekir. Göz kremi , göz çevresini ıslatır, buruşukluk yaradılışını maniler. Göz kremini, gözün iç kısımdan başlayarak yüzük parmağı ile uygulayabilirsiniz. Nazik bir biçimde göz etrafına masaj yapabilirsiniz.

Yastık kılıflarını kumpaslı olarak değiştirin
Yastık kılıfları, lekeyi ve tozu içerisinde meblağ. Yastık kılıfları haftada bir veya iki defa kumpaslı olarak değiştirilmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir