Gümüş Nasıl Parlatılır?

Gümüş Parlatma

Gümüşden üretilmiş mahsulleri zaman zaman arınmak ve parlatmak gerekir. Gümüş nasıl parlatılır?

Kararan ve matlaşan gümüş eşyalarınızı konutunuzda kısa zamanda daha önceki haline getirebilirsiniz. Bunun için öğrenmeniz gereken bazı püf noktaları var.

Gümüş Parlatma

Gümüşlerinizi arınmanın en iyi yolu el ile yıkamaktır. İlk olarak, lavaboyu sıcak su ile doldurun bulaşık deterjanı ilave edin. Gümüş eşyalarınızın her parçasını ovarak yıkayın. Kurularken pamuklu yumuşak bir havlu kullanın. Gümüş eşyalarınızı senede bir veya iki defa cilalayın. Gümüşlerinizi, kumpaslı olarak arındığınızda, senede bir kezden fazla cilalamanıza gerek kalmayacaktır. Gümüşleri cilalarken, cilayı fazla sürmeden dairesel hareketler uygulayın. Parlatırken, ufak yumuşak bir havlu ya da pamuklu kumaş kullanın. Gümüşşan her yerini cilaladıktan sonra, bez dayanağıyla cilasız olarak parlatma operasyonu yapın. Bu biçimde gümüşleriniz daha öncekisinden daha parlak görünecektir.

Gümüş arınıcı akışkanlar: Gümüşlerinizi, pamuklu bir bezin üstüne damlattığınız arınıcıyla ovun. Sonrasında kurulayın. Bu arınıcılar uzun zaman uygulandıklarına gümüşün sararmasına neden olabileceğinden parlatma operasyonunu kısa yakalamalısınız.

Karbonat: Karbonat kattığınız ılık su ile gümüşlerinizi ovabilirsiniz. Karbonatın gümüşü çizme tehlikeyi olabileceğinden öncelikle bedelsiz bir gümüş üzerinde sınama yapınız. Bu operasyon sırasında koton bez kullanın ve operasyon bittikten sonra gümüşü bol su ile yıkayın, sonrasında da kurulayın.

Gümüşlerinizi parlatmak istiyorsanız; 1 ünite amonyağa 9 ünite sirkeye karışımı hazırlayarak, gümüşlerinizi ovun. Gümüş takı ve eşyalarınızı en pratik biçimde parlatmak istiyorsanız diş macunu kullanın. Diş macunuyla ovduğunuz gümüşlerin parladığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir