Doğal Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır

Doğal görünümlü makyajın altında doğru makyaj teknikleri makyaj yapmak yatıyor. Eğer sizde doğal görünümlü makyaj yapmak istiyorsanız ilk başta doğru makyaj nasıl yapılır ve makyaj ürünleri nasıl seçilmesi gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Eğer sizlerde makyajınızın yokmuş gibi olmasını size vereceğimiz ipuçları altın niteliğinde yer alıyor.

Cildi Makyaja Hazırlama:  Doğal makyajın sırrı ilk önce cildinizi makyaja hazır hale getirmek olacaktır. Bunun için nemlendiriciler kullanabilirken ancak size önereceğimiz jel makyaj bazları sayesinde yüzünü hem nemlendirirken hem de makyajınızı 8 saate kadar sabit tutacaktır. Özellikle cilt tarafından kolay bir şekilde emildiğinden dolayı makyaj yapıldığından daha doğal görünüm sağlıyor.

Kusursuz Fondöten: Belki de makyajı makyaj yapan kesinlik cildinizi uygun seçilmiş kaliteli ve doğru bir fondötendir. Doğru seçim için ilk önce boynunuza sürün eğer ki ren tonu farkı olmuyorsa o sizin doğru seçiminiz olacaktır. Yanlış seçilen çoğu fondöten boyun ile yüz çizgisi arasından renk tonu oluşturmakta ve doğallıktan uzak görünüm sağlamaktadır.

Renk Renk Far Tonları
Renk Renk Far Tonları

Doğal Gözler: İhtiyacınız olan şey renk renk far tonları. Doğal görünüm için tek yapmanız gereken şey kaliteli bir far takımına sahip olmanız ve cilt tonunuza en uygun şekilde sürmeniz olacaktır. Işıltı renkler ve açık kahve tonları doğal makyajlar için en çok tercih edilen tonlar olmuştur.

Kirpiklerde Lifting: Doğal makyajın sırrı kat kat makyaj yapmadan tek çırpıda yapıp etkisini en iyi şekilde göstermesidir. Bunun için doğru maskara seçimleri yaparak kat kat yapmaktan ziyade tek seferde etki eden maskara yönelip kullanmanız altın bir tol oynamaktadır.

Allıkta Doğal Tonlar: Doğal makyaj için can alıcı noktalardan bir tanesi kesinlikle allıktır. Doğal görünüm olarak kızarmış yanaklar doğru ton seçimi ile yakalamanız mümkün. Tabi makyaj seçimi yaparken başka tonlar da kullanabilirsiniz bu sizin tercihiniz. Ama en önemli nokta allığınızı en iyi şekilde dağıtmak olacak olup bunda saçlarına doğru dağıtarak en iyi etkiyi alabilirsiniz.

Parlak Dudaklar: Doğal ve parlak olması için rujunuzu dikkatli bir şekilde en fazla 2 kat sürmeniz gerekmektedir. Bu sayede dudaklarınız ışıl ışıl olacak olup bunu daha belirgin hale getirmek için dudak parlatıcısı ve balm kullanabilirsiniz.

Kuru Ciltler için Peeling Nasıl Yapılır?

Cildimizi ne kadar yıkasak bile bazen hücrelerimiz içinde pislikler girebilir ve ölü hücreleri oluşturabilir. Cildimizin sağlıklı olarak devam etmesi için belli aralıklar ile peeling yapmamız gerekir. Peelingler yapmadan önce cilt tanınmalı ve ona göre bir peeling uygulaması yapılması gerekir.

Peeling genel olarak cildin altında bulunan ölü ve pis hücreyi çıkartarak alta sağlıklı hücreyi çıkartır. Yüzde oluşan akne, siyah nokta gibi cilt problemleri ile savaşır. Daha canlı, sağlıklı ve pürüzsüz görülmesini sağlar. Yaşlanmanın etkisi azalttığı gibi ayrıca kırışık ve lekelenmeyi de önler.

Her cilt tonu için farklı kimyaevi olmayan doğal maskeler uygulayabilirsiniz. Doğal maskeler diğer kimyaevi peelinglerden daha faydalı olmakta olup hem daha ucuz hem de daha sağlıklı olup herkesin erişebileceği ölçekte olmaktadır. Sizlerinde cildi kuru ise kuru ciltler için peeling tarifini sizler için paylaşıyoruz.

Kuru Ciltler için Peeling Tarifi

Gerekli olan malzemeler:  3 yemek kaşığı zeytinyağı, 5 yemek kaşığı şeker

Yapılışı: Şeker ile zeytinyağını bir kabın içerisine koyunuz. İyice birbiri içerisinde çözülecek şekilde karıştırınız. Daha sonra temiz cilde uygulayabilirsiniz. Bu peeling sayesinde yüzünüz nemlenecek ve cildinizde bulunan ölü hücrelerden arınarak daha canlı ve parlak görünmesi sağlanacaktır.

Kuru Ciltler için Tavsiyeler

Cildinizi güneşten korumak kuru ciltler için en önemli olaydır. Uygun zaman dilimlerinde uygun koruyucu özelliklerinde krem kullanın. Sigara, alkol ve kirli havalarda olabildikçe uzak durmaya çalışın. Cildinizdeki ölü hücreleri daha fazla harekete geçirir. Yağ tüketimi ve özellikle su tüketiminize aşırı derece de dikkat etmeniz gerekmektedir. Günde en azından 2 ile 2,5 litre su tüketmeye özen gösteriniz. Uyku ve stres cildinizin yenilenmesi ve hücrelerinizi harekete geçirmesi açısından önemlidir.

Kaş Dökülmesi Neden Olur? Doğal ÇÖZÜM

Yüzlerimizde ifadeleri belki de en iyi ortaya çıkartan unsurların başında kaşlarımız gelmektedir. Ancak yanlış kaş alma, stres, bazı ortaya çıkan cilt problemlerinden dolayı kaş dökülmesi meydana gelmektedir. Kaş dökülmeleri çoğu kişinin çok olumsuz ve görüntü nedeniyle hayatını kabuse çevirirken sizlere vereceğimiz önerirler ile kaşlarınızın dökülmesini en aza indirebilirsiniz. İlk önce maddeler halinde kaş dökülmesi neden olur sorusunun cevabını bulalım;

Stres: Her hastalığın sebebi olan stres ise yine kaş dökülmelerin oluşmasından en büyük etken olmaktadır. Strestsiz bir yaşamda sizlerde daha güzel kaşlara ve cilde sahip olabileceğinizde emin olabilirsiniz.

Cilt Problemleri: Cildimizde oluşan özellikle iltihaplı hastalıklar, sedefi egzama kaşlarınıza zarar verebilir. Kaş köklerine ve uzamamasına sebep olan bu hastalıklar direk olarak doktorunuz ile görüşüp hemen ilaç tedavisine başlamanız gerekmektedir.

Hormonlar: Hormonlarınızı düzgün çalışmaması sonucu kaşlarınız hiç uzamayabilir, çok sık dökülebilir veya hızla uzayabilir. Bu durumlar genelde tiroit bezi, hamilelik dönemi ve büyüme evrelelerinde gerçekleşmekte olup hormonlar kontrol altına alınmaması durumunda kalıcı hale dönebilir.

Yanlış Kaş Alma: Kaşlarınızı zaman içerisinde farklı inceltme veya düzeltme işlemleri yapmak için aldığınız zaman doğru işlemler yapmadığınız zaman kalıcı olarak kaşlarınız kökleri zarar görebilir. Bu durumlarda kaşlarınız da hızla bir dökülme ve o köklerde tekrardan kaş çıkmama gibi durumlar olabilir. Bunun doğru kaş alma tekniklerini bilmek veya profesyonel olarak yaptırmak sizler için en iyi tercih olacaktır.

Piercing: Yaparken yanlışlıkla kaş bölgesine temaslar durumunda kaşların dökülmesine sebep erebilir. Bütün kaşlar için olmasa özellikle bölgesel dökülmeler oluşturarak kötü görüntülere sebep olabilir. Dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesidir.

Kaş Dökülmesine Doğal Çözümler
Kaş Dökülmesine Doğal Çözümler

Kaşlarımızın dökülme sebeplerini kendimize göre yorumladıktan sonra onları doğal yöntemler ile besleyip daha güçlü hale getirebiliriz. Bunların başında zeytinyağı, hint yağı, badem yağı kıl köklerini güçlendirir. Süt kaşlar için çok güçlü bir besleyici olmakta olup bir pamuk yardımı ile diplerine sürüp 20 dakika bekledikten sonra kaşlarınızı yıkayabilirsiniz. Günde iki kez uygulayarak dökülmelerin önüne geçmiş olursunuz. Diğer bir yöntem çok kişi tercih etmese de en etkili yöntemdir. Soğan suyu hazırlayarak kaşların köklerine 5 dakika masaj yapabilirsiniz. Bu içerisinde yer alan antioksidanlar ile kaşlarınızı güçlendirmeye ve uzamaları için etkili çözüm olacaktır.