Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma

Bedenin en ehemmiyetli natürel aksesuarlarından birisi olan saçlar, surat biçimine göre uzun ya da kısa olduklarında daha hoş bir görüntü ortaya koyabilir. Bayanlarda genellikle özel günler için yaptırılan uzun saçlar, hoşluklarına hoşluk katmaktadır. Ancak kısa saça sahip olup da bir cinsli saçlarını istedikleri kadar uzatamayanlar, bu mevzuda azıcık muzdariptir. Bu yazımızda paylaştığımız süratli saç uzatma usulleri, saçların daha süratli uzaması için verimli usulleri kapsamaktadır.

Süratli saç uzatma usulleri
Soğan suyu
Çok daha öncekinden beri saç bakımında kullanılsa da, günümüzde bayanların sosyal yaşama daha fazla ağırlık vermesinden kaynaklı olarak, kokusu sebebiyle fazla kullanılmayan soğan suyu, saçların uzamasında fayda sağlamaktadır.

Arpacık soğanı ve kırmızı soğan suyu, saçların uzamasında tesirli usullerdir. Bir çay kadehi su çıkacak biçimde soğanları mutfak gereçlerinden geçirerek çıkan su, saç ve saç diplerine masaj yapar biçimde uygulanır. 15 dakika bekledikten sonra, saçlarınızı yıkayarak harekâtı bitirebilirsiniz. Haftada iki defa birkaç ay süresince uygulandığında, saçların daha süratli uzadığını görebilirsiniz. Yumurta maskesi

Yumurtanın saç sıhhati üzerindeki bereketlerini, neredeyse öğrenmeyen kimse yoktur. Yumurtanın saçlar üzerindeki yararlarından birisi de, süratli saç uzatma usulleri arasında yer almasıdır.

2 tatlı kaşığı zeytinyağını 2 yumurtanın beyazı ile karıştırıp üzerine bir tatlı kaşığı bal ilave ederek elde edilen karışım, saçlara sürülür. Masaj yapar biçimde saçlara iyice yedirilen bu karışım 20 dakika bekledikten sonra, saçlar ılık su ile arınılarak harekât bitirilir. Bu harekât, saçlarınız istediğiniz seviyede uzayana kadar devam ettirilmelidir.

Patates maskesi
Bir yemek kaşığı natürel bal, 1 yumurta sarısı ve rendelenen patatesten elde edilecek su, iyice karıştırıldıktan sonra saça uygulanır. Karışım 15 dakika bekledikten sonra, saçlar ılık su ve şampuanla iyice yıkanarak arınılır.

Bu uygulamanın da yeniden kumpaslı halde yapılması, saçların daha süratli uzamasına dayanakçı olmaktadır.

Saç bakımının bırakılmazı elma sirkesi
Aşinayı üzere elma sirkesi, saçların daha canlı ve sıhhatli olmasın da, ehemmiyetli faydalar sunmaktadır. Bir ölçü içme suyu ile seyreltilen elmas sirkesi ile saçlarınızı yıkayarak, bir zaman bekledikten sonra tekerrürden sıradan su ile durulayın. Bu harekâtı devam ettirdiğiniz sürece saçlarınız daha süratli uzayacağı gibi, saç dökülmesi, kepek, saç kırılması gibi meselelerin de ortadan kalktığını görebilirsiniz. Aynı zamanda saçların canlılık kazandığına da, yeniden bu usulü uygulayarak tanık olabilirsiniz.

Aloe Vera
Bir ölçüyü Aloe Vera jelini uyumadan evvel saçlarınıza iyice yedirdikten sonra, saçlarınızı yastığa bulaşmaması için sararak yatın. Sabah kalktığınızda saçlarınızı yıkayarak, bu harekâtı bitirebilirsiniz. Aloe Veranın cilt ve saç sıhhati üzerindeki tesirleri oldukça fazla olup, saç uzatma usulleri arasında ehemmiyetli bir yere sahiptir.

Sarımsak maskesi
Natürel bir antibiyotik olan ve aynı zamanda genel sıhhat bakımından inanılmaz tesirlere sahip olan sarımsak ile hazırlayacağınız sarımsak maskesi, saçlar üzerinde de müthiş tesirlere sahiptir.

Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve birkaç diş sarımsağı ezdikten sonra iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza uygulayıp, yarım saat bekleyin. Yarım saatin sonunda saçlarınızı şampuan desteğiyle arınarak, harekâtı bitirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir