Kadınlarda Kol Saati Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınlarda Kol Saati Seçimi

Bayanlarda kol saatleri tercihinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? 1930 senelerinden bu yana bırakılmaz aksesuarlarından olan bayan saatleri oldukça yaygın şekilde kullanılmaktadır. Bu kadar yaygın olan bayan saatleri her geçen gün milyonlarca alternatifle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Alternatifin bu kadar çoğaldığı bir yarıyılın içinde doğru saati bulmakta bir o kadar güç olabiliyor. Küçük püf noktalarla bileklerinize yakışacak ve estetik zevkinize hitap edebilecek bayan saatleri seçmeniz çok daha basit olacak.

1-Karar Vermelisiniz!

Bayan saatlerinde iyi bir tercih yapabilmeniz için kendinizi iyi tanımanız ve hangi özellikleri ortaya çıkarmak istediğinizi tanımlamanız gerekiyor. Daha atletik mi? Yoksa daha cümbüşlü mü? Belki de daha ciddi bir görüntüde kendinizi yansıtmak istiyorsunuz. Karar vermelisiniz! “Kendimi nasıl görmek istiyorum?” sualini kendinize sormanız gerekiyor. Kendi ruhunuza hitap eden bayan saat markalarını ve modellerini listelemeniz işinizi çok daha basitleştirecektir. Her markanın değişik tasarım gözünden çıktığını varsayarsak ister istemez kendine has bir ruhu olacaktır.

2-Saatle Temas Edin!

Bayan saatlerini elinizde dolaştırmanız ve tüm ayrıntıları sezmeniz ehemmiyetli. Özellikle bayan saatleriyle yeni tanışıyorsanız ve neler yapmanız gerektiğini öğrenmiyorsanız bu vaka sandığımızdan daha ehemmiyetli demektir. Bir saate olan değişinden sahte olup olmadığını kavrayabilirsiniz. Saatin her ayrıntıyı yanılgısız olmalıdır. Küçük bir çizik ya da pürüz, saatin imitasyon olduğuna dair en büyük ispatlardan biridir.

3-Yanılgısız Sırça!

Bayan saatlerinde sırça niteliği sandığımızdan çok daha ehemmiyetlidir. Üretilen her bayan saatinin yanılgısız bir sırça yapısında olması gerekir. Sırçanın içerisinde kararmalar, küçük tefek çizikler olması, bayan saatinin çok nitelikli bir yapıya sahip olmadığını gösteren özelliklerdendir.

4-Seslere Dikkat!

Bayan saatlerinde sesler oldukça ehemmiyetli etkenlerdir. Bir saate yanaştığımızda saatin sesinin bazen hiç gelmiyor bazen çok kısık bir tonda geliyor olması gerekiyor.

5-Üreticini İyi Seç!

Bayan saatlerinde çok fazla alternatifin olması işleri azıcık karıştırıyor. Saatlerin olabildiğince aşina markalardan alınmasına itina gösterilmeli. Bayan saatlerini nereden almamız gerektiğini araştırmalı ve bu anlamda bilgisi olan insanlara danışmalısınız.

6-Renklere Dikkat!

Bayanlar yalnızca rengin eforunu öğrenmekle kalmaz, çoğu zaman buna göre aksesuar tercihi yapar. Saatin rengi bayanlar için çok ehemmiyetli olabilir. Misalin, neredeyse paradoksal bir biçimde, beyaz bir saat, deri rengi sarih olan bir bayanda veya sarih renkli elbiseler giyen bir bayanda çok daha iyi görünebilir.

7-Bileğin Ebadı

Bayan saatlerinde tercih yaparken bileğinin büyüklüğü ile alakalı geçerli tekliflerde bulunur. Bayan bilekleri genellikle etrafı 5 inç ila 7 inç vahşice 12 ila 17 cm arasında değişir ve bayan saatlerinin, tarza ve saatçiye bağlı olarak genellikle 22 ila 34 mm arasında çapları vardır. 22 ila 28 mm’lik daha minik bir saat çapı, misalin 5 ila 6 inç 12 ila 14 cm minik bir bilek için daha uygundur, 28 ila 34 mm’lik bir saat çapı ise vasati bir kadının 6 ila 7 inç bileği için daha uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir