Karbon Peeling Faydaları Ve Zararları

Karbon Peeling

Karbon peeling, hoşluk uzmanları tarafından reelleştirilen popüler bir operasyondur. Şu anda, bu ölü hücreleri en erken ve tesirli bir biçimde yok faktörün ve yeni hücrelerin iyileşmesini sağlamanın en tesirli yoludur. Gençleştirme yanı gizeme muhtelif cilt hastalıkları rehabilitasyon imkanı olan bu kese en ehemmiyetli özelliğidir. Seanslar bir lazer ile reelleştirilir: surata karbonat öğesini kapsayan özel bir maske uygulanır ve ışınların tesiri altında bu harekât reelleştirilir. Netice olarak uzmanlar tarafından, iltihaplı sivilce ve kirlerin tamamen çıkarıldığı deri renginin dengelendiği ortaya çıkıyor.

Hoşluk uzmanlarına göre, lazer atama yoluyla suratınızı netlikle pürüzsüz hale getirebilirsiniz. Değişik peeling prosedürlerinin aksine, sezon süresince karbon peeling üzerinde rastgele bir kısıtlama yoktur. Yaz ve güzde de yapılabilir. Yan tesirlerden sakınmak için, hekim nasihatleri bütün olarak takip edilmeli ve güneş kremi kumpaslı olarak kullanılmalıdır. Bu tip rehabilitasyon, genellikle siyah kirler ve iltihaplı sivilce yaradılışına meyilli yağlı cilde sahip şahıslar için özellikle uygundur.

Karbon peeling sırasında, surat gözeneklerin derinliklerine nüfuz eden karbon jeli sürülür, daha sonra uzman lazer ışınlarını istenen alanlara yönlendirir ve karbonla etkileşime girerek sebum greftlerinin ve ölü hücrelerin uyarılmasına neden olur.

Karbon Peeling yararları bu maddeleri de sunar:

  • Rahatsızlık ve sızı yok.
  • İlk harekâttan sonra mükemmel neticeler.
  • Düşük yan tesir ve kızarıklık ihtimali.
  • Süratli rehabilitasyon süresi.

Atama ilkeyi, bir karbon katalizörü kullanılarak kuvvetlendirilmiş bir nano saniye darbesinin kullanımına sabreder. Bu yenilik sayesinde, hem yağ bezlerine hem de tenin yüzeyine nüfuz eden kremin “patlaması” vardır. Anti-İnflamatuar ve antibakteriyel tesire sahiptir ve ayrıca yağ bezlerinin çıkışında bulunan kanalların daralmasına katkıda bulunur. Netice olarak, cildin yüzeyinde ve hücrelerde patojenik bir Flora yaradılışı tehlikeyi eksilir.

Tüm paklik kaideleri hastanın yaşına bakılmaksızın doğru bir biçimde uygulanmışsa, ilk rehabilitasyon döngüsünden sonra alttakiler kaydolunur:

Büyük gözeneklerin daralması;
İnflamatuar süreçlerin eksiltilmesi;
Surat pürüzsüz bir hafifleme alır ve rengi mat, denk ve sıhhatli olur;
Melaninlerin ve pigment kirlerinin giderilmesi;
Cildin alkali-asit balansını daha önceki haline getirin, bundan sonra hücreleriniz yaralanmalarla daha iyi baş eder ve işlevlerini uzun müddet gözetir;
Metabolizmanın aktivasyonu ve süratlenmesi;
Makyaj daha basit hale kazanç ve makyaj akması yavaşlar.

Karbon Peeling Hasarları
Karbon Peeling Ceddilmesinin Kozmetikte köklü olmasına karşın, yanlış zamanda yapılması takdirinde hasarları vardır.

Eş bir prosedüre karar vermeden evvel, bir hekime danışmanız ve tüm kontrendikasyonları göz önünde bulundurmanız gerekir.
Genç hastalar suratlarına karbon peeling yapmak istiyorsa, bir uzman ile görüşülmesi önerilmelidir.
Emzirme ve hamilelik. Atanmanın tesiri henüz bütün olarak incelenmediğinden, hayatın bu düzeyleri sırasında bebeğin sıhhatini riske atmaya dokunmaz.
Ağırlaştırılmış kronik ve bulaşıcı hastalıkların varlığı. Cilt tamamen iyileşene kadar beklemek ve atama için daha uygun bir müddet seçmek en iyisidir.
Onkoloji. Bedende kanser hücreleri varsa, bu cins temizleme gidişatı daha da makûslaştıracaktır. Bu yalnızca hasta hastalar için değil, aynı zamanda kanser olduğundan şüphelenilenler için de geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir