Kaş Dökülmesi Neden Olur? Doğal ÇÖZÜM

Kaş Dökülmesi

Yüzlerimizde ifadeleri belki de en iyi ortaya çıkartan unsurların başında kaşlarımız gelmektedir. Ancak yanlış kaş alma, stres, bazı ortaya çıkan cilt problemlerinden dolayı kaş dökülmesi meydana gelmektedir. Kaş dökülmeleri çoğu kişinin çok olumsuz ve görüntü nedeniyle hayatını kabuse çevirirken sizlere vereceğimiz önerirler ile kaşlarınızın dökülmesini en aza indirebilirsiniz. İlk önce maddeler halinde kaş dökülmesi neden olur sorusunun cevabını bulalım;

Stres: Her hastalığın sebebi olan stres ise yine kaş dökülmelerin oluşmasından en büyük etken olmaktadır. Strestsiz bir yaşamda sizlerde daha güzel kaşlara ve cilde sahip olabileceğinizde emin olabilirsiniz.

Cilt Problemleri: Cildimizde oluşan özellikle iltihaplı hastalıklar, sedefi egzama kaşlarınıza zarar verebilir. Kaş köklerine ve uzamamasına sebep olan bu hastalıklar direk olarak doktorunuz ile görüşüp hemen ilaç tedavisine başlamanız gerekmektedir.

Hormonlar: Hormonlarınızı düzgün çalışmaması sonucu kaşlarınız hiç uzamayabilir, çok sık dökülebilir veya hızla uzayabilir. Bu durumlar genelde tiroit bezi, hamilelik dönemi ve büyüme evrelelerinde gerçekleşmekte olup hormonlar kontrol altına alınmaması durumunda kalıcı hale dönebilir.

Yanlış Kaş Alma: Kaşlarınızı zaman içerisinde farklı inceltme veya düzeltme işlemleri yapmak için aldığınız zaman doğru işlemler yapmadığınız zaman kalıcı olarak kaşlarınız kökleri zarar görebilir. Bu durumlarda kaşlarınız da hızla bir dökülme ve o köklerde tekrardan kaş çıkmama gibi durumlar olabilir. Bunun doğru kaş alma tekniklerini bilmek veya profesyonel olarak yaptırmak sizler için en iyi tercih olacaktır.

Piercing: Yaparken yanlışlıkla kaş bölgesine temaslar durumunda kaşların dökülmesine sebep erebilir. Bütün kaşlar için olmasa özellikle bölgesel dökülmeler oluşturarak kötü görüntülere sebep olabilir. Dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesidir.

Kaş Dökülmesine Doğal Çözümler
Kaş Dökülmesine Doğal Çözümler

Kaşlarımızın dökülme sebeplerini kendimize göre yorumladıktan sonra onları doğal yöntemler ile besleyip daha güçlü hale getirebiliriz. Bunların başında zeytinyağı, hint yağı, badem yağı kıl köklerini güçlendirir. Süt kaşlar için çok güçlü bir besleyici olmakta olup bir pamuk yardımı ile diplerine sürüp 20 dakika bekledikten sonra kaşlarınızı yıkayabilirsiniz. Günde iki kez uygulayarak dökülmelerin önüne geçmiş olursunuz. Diğer bir yöntem çok kişi tercih etmese de en etkili yöntemdir. Soğan suyu hazırlayarak kaşların köklerine 5 dakika masaj yapabilirsiniz. Bu içerisinde yer alan antioksidanlar ile kaşlarınızı güçlendirmeye ve uzamaları için etkili çözüm olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir