Kollajen cilt bakımını nasıl etkiliyor?

Kollajen cilt bakımını nasıl etkiliyor?

Kolajen takviye ürünlerinin uyumlu alınması cildin kalitesini yükseltiyor. Ancak ürünün mutlaka bir dermatolog tarafından önerilmesi gerekiyor.

Yıllar içinde yaşlanmayla birlikte güneş ışınlarına da maruz kalan cildimizin kolajen yapısı bozulur ve miktarı azalır. Kolajen yardım ürünlerinin düzenli bir şekilde 3 ila 6 ay baştan başa kullanımı deride yeni kolajen oluşumunu arttırıyor ve deri yaşlanmasını baskılıyor.

Dolgu maddesi olarak deri içine enjeksiyon şeklinde kullanılan kolajen ürünlerinin aksine, ağızdan alınan kolajen takviye ürünleri derinin bir bölgesi yerine yaygın olarak bütün deride etkisini göstermekte ve cilt kalitesini artırmaktadır. Bu olumlu etkileri destekleyen fazla sayıda bilimsel egzersiz vardır.

Destek ürünlerinin kullanımına başlanmadan önce hekime danışılmalı

Kolajenlerin vücudun bono dokusunu oluşturan asıl proteinlerdir.

Tüm karoser proteinlerinin yüzde 30’unu yaratıcı kolajen, cilt dokusunun su dışında kalan miktarının da yüzde 70’ini oluşturuyor. Kolajen yardım ürünleri sindirim sisteminde emilimi makul kılmak için kolajeni tamamen kapsamak yerine, onun inşa taşları olan aminoasit gruplarını içeriyor.

Bu şekilde emilimi kolaylaşan kolajen inşa taşları kana karıştıktan sonra ilgili dokulara alınarak oralarda yeniden kolajenin oluşturulmasını sağlıyor. Kolajen destek ürünlerinin uyumlu alınması cildin kalitesini yükseltiyor. Fakat ürünün mutlaka bir dermatolog kadar önerilmesi gerekir.

Doğru dozun ve doğru ürünün seçimi için bir cildiye uzmanından görüntü alınması ve ürünleri almaya başlamadan önce hekime danışılması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir