Kuru Ciltler için Peeling Nasıl Yapılır?

Kuru Ciltler için Peeling

Cildimizi ne kadar yıkasak bile bazen hücrelerimiz içinde pislikler girebilir ve ölü hücreleri oluşturabilir. Cildimizin sağlıklı olarak devam etmesi için belli aralıklar ile peeling yapmamız gerekir. Peelingler yapmadan önce cilt tanınmalı ve ona göre bir peeling uygulaması yapılması gerekir.

Peeling genel olarak cildin altında bulunan ölü ve pis hücreyi çıkartarak alta sağlıklı hücreyi çıkartır. Yüzde oluşan akne, siyah nokta gibi cilt problemleri ile savaşır. Daha canlı, sağlıklı ve pürüzsüz görülmesini sağlar. Yaşlanmanın etkisi azalttığı gibi ayrıca kırışık ve lekelenmeyi de önler.

Her cilt tonu için farklı kimyaevi olmayan doğal maskeler uygulayabilirsiniz. Doğal maskeler diğer kimyaevi peelinglerden daha faydalı olmakta olup hem daha ucuz hem de daha sağlıklı olup herkesin erişebileceği ölçekte olmaktadır. Sizlerinde cildi kuru ise kuru ciltler için peeling tarifini sizler için paylaşıyoruz.

Kuru Ciltler için Peeling Tarifi

Gerekli olan malzemeler:  3 yemek kaşığı zeytinyağı, 5 yemek kaşığı şeker

Yapılışı: Şeker ile zeytinyağını bir kabın içerisine koyunuz. İyice birbiri içerisinde çözülecek şekilde karıştırınız. Daha sonra temiz cilde uygulayabilirsiniz. Bu peeling sayesinde yüzünüz nemlenecek ve cildinizde bulunan ölü hücrelerden arınarak daha canlı ve parlak görünmesi sağlanacaktır.

Kuru Ciltler için Tavsiyeler

Cildinizi güneşten korumak kuru ciltler için en önemli olaydır. Uygun zaman dilimlerinde uygun koruyucu özelliklerinde krem kullanın. Sigara, alkol ve kirli havalarda olabildikçe uzak durmaya çalışın. Cildinizdeki ölü hücreleri daha fazla harekete geçirir. Yağ tüketimi ve özellikle su tüketiminize aşırı derece de dikkat etmeniz gerekmektedir. Günde en azından 2 ile 2,5 litre su tüketmeye özen gösteriniz. Uyku ve stres cildinizin yenilenmesi ve hücrelerinizi harekete geçirmesi açısından önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir