Kuru saçlar için Argan yağı mucizesi

Kuru saçlar için Argan yağı mucizesi

Saç bakım önerileri içerisinde bahsedilen onlarca doğal yağ var. Muhtemelen siz de saçlarınız için en doğrusunu bulmaya çalışırken, hepimiz gibi bu ihtimaller içerisinde asgari bir kere kayboldunuz. Sahiden Argan yağı, doğaüstü etkileriyle bu kafa karışıklığına net bir şekilde son veriyor.

Fas’ta, insanlar arasında “Altın Akıcı” olarak aşina Argan yağı, Argania Spinosa ağacındaki meyvelerin çekirdeğinden üretilir ve dünyanın en pahalı, en değerli yağlarından biridir. Böylece oysa Faslı kadınlar 3500 yıldır bu olağanüstü yağı ciltleri ve saçları için kullanır.

Güneş, rüzgar, sülfatlı bakım ürünleri, yüksek ısı veya uygulanan işlemler gibi o kadar fazla nedenle kuruyan saçlar sertleşir ve matlaşır. Nemini kaybettiği için elastikiyetini de kaybederek kırılganlaşır. İşte Argan yağı bu noktada devreye girerek, kuruyan saçlara ihtiyacı olan nemi çabucak geri verir ve nemini korumasına muavin olur. Nem doğruca yumuşayan ve güçlenen saçlar, dinç parlaklığına her tarafta kavuşur.

Siz de saçlarınızın sert ve kuru görünümünden şikayetçiyseniz, saç bakım rutinlerinizde Argan yağına yer vermelisiniz. Saçınızdaki etkiyi artmak için ise bu mucizeyi rutininizin her adımına taşımalısınız.  Bu noktada da ufak bir önerimiz var. Sülfatın saçları kuruttuğunu unutmayın. Ne istediğini bilen saçlarınız için Argan yağı taşıyan, ama sülfat içermeyen ürünleri tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir