Makyaj Tekniklerinde Son Trendler

Makyaj Tekniklerinde Son Trendler

Makyaj tekniklerinde son trend nedir, hangi renkler moda, Pratik saç toplama yöntemleri nelerdir. Sizler için son makyaj trendleri hakkında Pratik bilgilerden derlenen bir birinden özel konulardan sizler için kaş hizalama tekniklerini seçtik.

Kaş hizalama nasıl olmalıdır, kaşın kavis noktası neresidir nasıl hesaplanır, iki kaş arasında ancak mesafe nasıl olmalıdır, kaşın başlangıç ve bitiş noktasını nasıl hesaplanır, tüm bu sorularınızın cevapları bu yazımızda sizlerle.

Kaşlar nasıl şekillendirilir.

Ülkemizde genelde kaş şekil verme konusunda fazla artı hata yapılmakta, Herkesin kendisine özgü doğal kaş yapısı var ve bunu bozmamak gerekiyor, son zamanlarda düz kaş modası oldukça yaygınlaştı ve cümbür cemaat aynı görünmeye başladı, bu hatayı meşhur isimlerden de yapanlar oldukça artı.

Özellikle kaşlar insanın yüz ifadesini değiştiren bir öğe olduğu için modaya aktarmak yerine herkes kendine yakışan kaş modelini yaparsa daha başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Peki kendi kaş modelimizi nasıl belirleyeceğiz.

Kaşlara şekil verirken dikkat edilmesi gereken 3 nokta vardır.

İki kaş arasında ancak mesafeKaşın kavisinin geldiği yerKaşın bitiş noktası

Kaşın inceliği ve kalınlığı gözlerinizin yapısına, alnınızın genişliğine ve kaş ile göz aralarında fakat mesafeye tarafından değişim gösterebilir.

Kaş Şekillendirmede Püf Nokta

İstisnasız bir şekilde gözlerinizin sıradan olduğunu düşünerek bir misal verecek olursak Kaşınızın açılış noktası için burnunuzun bütün kenarında ki kavise bir cetvel koyup, cetvel yardımı ile yukarı dürüst dümdüz bir çizgi çekiyoruz.

Cetvelin geçtiği noktada kaşımız değil ise kaşlarımız içten orantıdadır, cetvelin geçtiği noktada kaşlarımız var ise o kısmı cımbız yardımı ile temizleyip içten orantıya ulaşa bilirsiniz.

Makyaj teknikleri

Yukarıda kaşımızın açılış noktasının neresi olduğunu öğrendik, derhal ise kaşımızın kavisi içten yerde mi yok mi ona bakalım.

Öncelikle minik bir hatırlatma yerine getirmek da menfaat var; Kaşlarımızın kavisini koymak için çoğunlukla hatalı bir yöntem olan burun kenarından hizalama ile orantılamaya çalışırız, bunu kuşkusuz önermiyoruz. Burun kenarı göz bebeği ile hizalanıyor ve bittiği yer kaşın kavisi olmamalı bunu sakın unutmayın..

Şimdi sizlere kaşınızın kavisinin dürüst bir şekilde nasıl orantılanacağını anlatacağız.

Kaşınızın kavisini düzenlemek için tekrar bir cetvel yardımı ile tam karşıya bakar pozisyonda cetveli burnunuzun bütün ortasına koyarak ve göz bebeğinizin bütün ortasından geçirerek kaşınızın kavisinin nerede olması gerektiğini basit ve pratik bir şekilde öğrene bilirsiniz,

Makyaj teknikleri kavis hizalama

Kaşınızın bitiş noktasını ayarlama

Son olarak da kaşımızın bitmesi gereken yeri hazırlamak için ise tekrar bir cetvel yardımı ile burnumuzun kenarı ile gözümüzün kenarına(bitiş noktasına) cetvelimizi yatay bir şekilde hizalayıp kaşımızın bitiş noktasını bulabiliriz.

kaşın bitiş noktasını ayarlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir