Mat Saçları Canlandıracak Bentonit Kili Maskesi Tarifi

Mat saçları canlandıracak bentonit kili maskesi tarifi

Bir tür volkanik kül olan ve toz halinde satın alabileceğiniz bentonit kili, değişik besleyici öğeler ve mineraller içeren kokusuz bir toz. Saç bakımında kullanıldığında saç derisindeki artı kiri ve yağı söküp alarak saçları temizliyor; kuru saç derisi, eskimiş saç telleri, elektriklenme, kepek ve matlaşma gibi o kadar fazla saç problemini ortadan kaldırıyor.

Bentonit kili maskesi malzemeleri

Bentonit kili maskesi malzemeleri

1 kadeh toz bentonit kili, 1 buçuk bardak su, yarım bardak elma sirkesi ve metal olmayan bir kap ile kaşık.

Bentonit kili maskesi nasıl hazırlanır

Bentonit kili maskesi nasıl hazırlanır?

Bentonit kilini vahşi alın. Suyu ekleyin. Metal olmayan bir kaşıkla karıştırarak yumuşak bir macun elde edin. Gerektiğini düşünüyorsanız biraz daha su ekleyin. daha sonra sirkeyi ekleyip dürüstçe karıştırın. Maskeniz kullanıma hazırlanmış!

Bentonit kili maskesi nasıl kullanılır

Bentonit kili maskesi nasıl kullanılır?

Saçlarınızı kibar bir şampuanla yıkayıp kir ve yağdan kurtularak başlayın. Saçlarınız hala nemliyken hazırladığınız maskeyi saçlarınıza kökten uca uygulayın. Saç tellerinizin adamakıllı bentonit kille kaplandığından emin olduktan sonra bir duş maskesi takıp 20 dakikaya dek bekleyin. Maskenin kurumamış olması gerekiyor. Kurursa saçınızdan çıkması zorlaşır. 20 dakikanın sonunda ılık suyla duş alın. Saçınızda kil kalmadığından emin olun. sonra saçlarınızı kendi başına kurumaya bırakın. Bu maskeyi ayda 1 veya 2 kez uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir