Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Porselen Makyaj

Cildin yanılgısız görünmesi için en fazla seçim edilen, ancak bir o kadar da sıkıntılı makyaj çeşitleri arasında yer alan porselen makyaj nasıl yapılır? Sualinin yanıtını, ayrıntılı bir biçimde bu yazımızda bulabilirsiniz. Özellikle uzmanlar tarafından doğru seçilmiş makyaj malzemeleri kullanılarak şahsın deri yapısına uygun olarak yapılması halinde, müthiş bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayan porselen makyaj, aynı zamanda uzun müddet kalıcılığı ile de seçim edilmektedir.

Sırça gibi bir görünüme sahip olmak için seçim edebileceğiniz bu makyaj, özellikle uzun süreli davetler ve ziyaretler için ideal makyaj çeşididir. Cilt üzerinde görülen kir, sivilce izi ve iltihaplı sivilce gibi problemlerin tamamen saklanmasına ihtimal tanıyan ve özellikle gelinler tarafından seçim edilen porselen makyajı, şanlılar tarafından sıklıkla da seçim edilmektedir.

Porselen makyaj için kullanılan makyaj malzemeleri
Her şeyden evvel netlikle makyaj bazı, bu makyajı yapmak için kullanılması gereken kozmetik mahsulleri arasındadır.

Şeffaf pudra ve deri rengine uygun fondöten, cildin yapısına göre tesirli olabilecek kapatıcılar, allık, eyeliner, göz makyajı malzemeleri ve dudak boyası gibi aşina makyaj malzemeleri, porselen makyaj yapmak için de kullanılmaktadır.

Porselen makyajda dikkat edilmesi gerekenler
Bu makyajı özellikle özel geceler için kullanmak, daha tesirli olmaktadır. Gündüzleri ise daha natürel görünen makyaj cinslerinin seçim edilmesi, ortaya daha iyi bir görüntünün çıkmasını sağlayacaktır. Makyajını deri rengine uygun yapılmasının yanı gizeme, akşam ve gündüz için ayrı makyaj teknikleri kullanılarak yapılması, zamanın sürükleyiciliğine bedel bir makyaj yapmak ismine ehemmiyetlidir.

Porselen makyaj nasıl yapılır?
Genellikle profesyonel bir biçimde yapılan makyaj çeşitleri arasında yer alması sebebiyle, bir hayli insan porselen makyajının nasıl yapıldığını bütün olarak öğrenmemektedir. Altta porselen makyaj nasıl yapılır? Sualinin yanıtı yer almaktadır.

İlk yapılması gereken, cilt yapısına uygun olan arınıcı ile cildin yıkanarak lekelerden ve makyaj enkazlarından temizletilmesidir.
Surat iyice arınıldıktan sonra, yağ içeriği bulunmayan su bazlı ıslatıcılar ile suratın ıslaması sağlanır.
Gözeneklerin kapatılması için, kesinlikle makyaj bazı dikkatli bir biçimde kullanılmalıdır.
Porselen makyajda seçim edilecek fondötenin, netlikle cilt rengine uygun olması gerekir. Cilt hatalarının az olması halinde, kullanılacak fondötenin ince bir yapıda olması uygundur.
Sivilce, kir ve iltihaplı sivilce gibi negatifliklerin kapatılması için, kapatıcı kullanılması ehemmiyetlidir. Aynı zamanda gözaltlarını aydınlatmak için de, kapatıcı kullanımı ehemmiyetlidir.
Mübalağaya kaçmadan yanaklar natürel renk tonlarına sahip allık ile, renklendirilir.
Saç ve deri rengine uygun dudak boyası kullanımı da, porselen makyajın imalinde ehemmiyetli bir yer yakalamaktadır.
Dudak kalemi ile dudaklar ön tasarıya çıkartılarak, makyaj bitirilir.
Gözleri öne çıkaran Porselen makyajın gizemleri
Bu makyajla gözleri ön tasarıya çıkarmak istiyorsanız, göz kapaklarına uygulanacak far bazı tercihi, ehemmiyetlidir. Krem renginde olan far kimilerini kullanarak, direnme noktasında ise daha gri tonları seçim edebilirsiniz.

Göz kapağının şakaklara uzanan kısmına ise, siyah göz farı uygulanabilir. Gözlerin öne çıkarılması için maskara kullanımı ve göz kalemi, umursamama edilmemesi gereken makyaj malzemeleri arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir