Soyulabilen Oje Bazı: Kendin Yap

Soyulabilen Oje

Zaman geçtikçe bayanların kozmetik problemlerine harikulade çözümler üretebilen mahsuller ortaya çıkıyor. Son yarıyılın en mucize mahsulü atanabilen oje bazları. Oje sürerken kenarlara taşırıp vahim bir görüntü elde etmekten bunalanlar için şahane bir çözüm olan atanabilen oje bazlarını güzelik mağazalarında basitçe bulabileceğiniz gibi konutta kendiniz de yapabilirsiniz.

Soyulabilen oje nedir?

Atanabilen oje, tırnaklarınıza oje sürmeden evvel hemen tırnak kenarlarınıza sürüp taşan ojeyi cedderek çıkarmanızı basitleştiren bunun yanında şayet ‘nail arkası’ sınan desenli ve alaka çekici tırnaklar elde etmek istiyorsanız tırnağınıza da sürüp cedderek farklı görünümler yaratmanızı basitleştiren yeni jenerasyon oje bazıdır. Gerçeğinde ‘Liquid Pelisade’ olarak öğrenilir fakat ülkemizde atanabilen oje ya da tırnak gözetici olarak adlandırılır. Yabancı kaynaklarda ise genellikle ‘peel of base coat’ diye geçer.

Konutta soyulabilen oje üretimi

Bu mahsulü elde etmek sandığınızdan çok daha basittir. Hatta iki malzeme ile yapabileceğiniz bu mahsul, oje sürerken hem size zaman kazandırır hem de çok gayret sarf etmeden pürüzsüz oje sürmenizi sağlar. Atanabilen oje üretimi için lüzumunuz olan malzemeler bir adet boş oje şişesi, su ve beyaz mektep tutkalı. Başlamadan evvel biten oje şişenizi aseton ile iyice arınmanız gerekir. Şişenin içine yarısına kadar beyaz mektep tutkalı ve iki çay kaşığı kadar su ilave edip karıştırdığınızda atanabilen oje bazınız hazır olacak. İstediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir