Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Çözümler

Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Çözüm

Badana gibi kimyasal işlemlerle doğal yapısını kaybeden saçların ilacı doğada bakımlı. Argan, Avokao, ceviz ve üzüm gibi doğal gıda özünü kullanan organicium, saçların onarılmasına asistan oluyor.

Argan Saçları Uzatıyor

Argan yağının saçlarınıza pek çok faydası vardır. Saç ve saç derisini nemlendirerek ve saç tellerini güçlendirip, kırılmalara karşı korur. Özellikle saçınızdaki boya, saçınıza uygulanan röfle ya da düzleştirici ve fönler saçlarınızın kırılmasına gücünü kaybeden saçlarınızın dökülmesine niçin olur. Saç derisinin ara sıra aşırı kurumasından nedeniyle, saçlarınızın zayıflaması ve matlaşması, sağlığa zararlı görünmesi saçlarınızın daha yavaş uzamasına ve koparak dökülmesine niçin olur. Kuruyan saç diplerini nemlendirmek için argan yağı ile saç diplerini ve saçınızın uçlarına kadar masaj yaparak uygulamanız saçınızın daha dinç, aydınlık ve daha basit uzamasını sağlayacaktır.

Argan yağı saçınızda çok süratli tepki verdiğinden dolayı en çok seçim edilen saç bakım ürünüdür. Düzenli kullanımda kırılmayan,dinç, sağlıklı, parlak, canlı, astarlı saçlara sahip olmanızı sağlar.

Avokado Saçlardaki Dökülmeyi Azaltıyor

Avokado, geleneksel olarak ilk olarak tropikal iklimlerde yaşayanlar olmak üzere tüm dünyada saç bakımı için kullanılan popüler doğal ürünlerden birisidir. En çok saç dökülmesini yavaşlatmak ve saç uzamasını desteklemek amacıyla kullanılır. Avokadonun kurumuş ve yıpranmış saçların baştan eski görünümüne kavuşmasına muavin olarak kullanımı eski Darı halklarına değin giden bir tarihe sahip.

Ceviz Saç Kırıkları Onarıyor

Saç bakımında ceviz kullanımının önemi küçümsenmeyecek derecede büyüktür. Hem cevizin saç dökülmesine de faydası olduğu bilinen bir gerçektir. Ceviz kan damarlarını genişletip kan dolaşımını hızlandırır. Saç kökleri kan ile beslendiği için saçlar ceviz baştan sona daha fazla güçlenir ve dökülmelere aleyhinde daha dayanıklı ülkü gelir. Doktorlar saçlarının cansız olduğunu düşünen kişiler ve saç dökülmesi problemi yaşayan kişiler için ceviz kabuğu ve yaş kabuğunu öğüt etmektedirler.

Üzüm Saçları Besleyip Yeniliyor

Üzüm çekirdeklerinin preslenmesinden elde edilen üzüm çekirdeği yağı, nemlendirici özelliğe sahip, antioksidan bakımından varlıklı, saç derisine yardımcı bir doğal yağdır. Karoser göre zahmetsizce emilmesi günümüzde o kadar çok kozmetik ve aromaterapi ürününde kullanılmasının başlıca nedenidir. Saç bakımında kullanılan buharlaşan yağları inceltmek için taşıyıcı yağ olarak kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir